امروز جمعه 1403/01/31
Skip to main content
×

هشدار

اجزای کامپوننت را به یک آیتم منو اختصاص بدهید

آیت الله کلانتری طی نامه ای خطاب به وزیر بهداشت گفت: مساجد در محدودیت های کرونا مظلوم واقع شده اند.

آیت الله کلانتری طی نامه ای خطاب به وزیر بهداشت گفت: مساجد در محدودیت های کرونا مظلوم واقع شده اند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، آیت الله علی اکبر کلانتری عضو مجلس خبرگان رهبری، طی نامه‌ای خطاب به سعید نمکی، وزیر بهداشت، گفت: همان طور که استحضار دارید در کنار نیاز مردم به سلامت جسمی و معیشت بلکه بالاتر از آن، نیاز مبرم جامعه به سلامت معنوی و برنامه های امید بخش روحی است.

در ادامه این نامه آمده است: نیازی که محل تأمین آن بیش از همه جا، مساجد است. و این در حالی است که به نظر می رسد در محدودیت هایی که به خاطر شیوع کرونا اعمال می شود، مساجد، مظلوم واقع شده اند. زیرا علیرغم این که این مکان ها معمولاً از سقف مرتفع برخوردارند و اصحاب آن ها، بیش از دیگران به زدن ماسک و رعایت فاصله و دیگر دستورالعمل های بهداشتی ملتزمند، ولی جایگاه آن ها متأسفانه در عداد اماکنی مانند استخر ها قرار گرفته و به آن ها به اندازۀ رستوران ها و نانوایی ها هم توجه نشده و حال آن که تراکم جمعیت در مساجد، به مراتب کمتر از نانوایی ها، فروشگاه های بزرگ و مرغ فروشی ها با صف های طویل آن ها است و تا کنون گزارشی هم از سرایت کرونا از طریق مساجد نرسیده.

کلانتری در بخش پایانی این نامه نیز آورده است: تقاضای مؤکد متدینین و مؤمنین آن است که ستاد ملّی مقابله با کرونا، در محدودیت های مربوط به مساجد، تجدید نظر جدّی نماید و بدین وسیله، زمینۀ بهره مندی مردم از این اماکن به خصوص در آستانۀ ماه مبارک رمضان را فراهم آورد.

 

نظر شما

captcha

پژوهشکده علوم انسانی اسلامی آیت الله حائری شیرازی