امروز شنبه 1403/04/30
Skip to main content
×

هشدار

اجزای کامپوننت را به یک آیتم منو اختصاص بدهید

استاد حوزه: ربا از اساس اخلاق و دین و باورها را نابود می کند.

استاد حوزه: ربا از اساس اخلاق و دین و باورها را نابود می کند.

استاد حوزه با اشاره به تاثیر لقمه ربا بر زندگی انسان گفت: وقتی لقمه حرام وارد زندگی یک فرد شد، تاثیر کلام خدا و معصوم بر آن فرد نیز غیر ممکن است.

حجت الاسلام چوگانی در سلسله نشست های گفتمان سازی اقتصاد اسلامی و مقابله با ربا در دفتر بنیاد علوم انسانی اسلامی آیت الله حائری شیرازی با تشریح تاثیر لقمه حرام بر زندگی انسان ها گفت: کلام معصوم تنها بر مؤمنان اثر می کند و بر کسی که لقمه حرام در زندگی اش باشد، تاثیری نخواهد گذاشت.

او با بیان اینکه ربای بانکی امروز در بیشتر خانه ها نفوذ کرده است، افزود: علت اینکه برخی به اخلاق اهمیت نمی دهند، ریشه در همین ربا و پول حرام دارد.

چوگانی خاطرنشان کرد: مراجع بارها بر حرام بودن ربا تاکید کرده اند اما اقدام عملی در جامعه توسط مسوولان در این زمینه مشاهده نمی شود.

این استاد حوزه افزود: مؤمنان کسانی هستند که حدیث و قرآن بر آنها تاثیر می گذارد و اگر بر فردی تاثیر نگذاشت مشخص است که او مؤمن نیست هر چند که در ظاهر بخواهد خود را مؤمن نشان دهد.

او با بیان اینکه ربا اساس اخلاق، دین و اعتقادات را نابود کرده است، افزود: پیشنهاد بنده این است که از دو طریق روشنگری و نمایندگان مجلس این موضوع دنبال شود تا ممنوعیت و حرام بودن ربا تبدیل به قانون شود.

چوگانی خاطرنشان کرد: ائمه جمعه نیز می توانند در تریبون های هفتگی بر حرام بودن ربا تاکید کنند تا یک جریان رسانه ای در این خصوص شکل گیرد ضمن اینکه از فضای مجازی نیز نباید غافل شویم تا با ارائه محتواهای مناسب مردم را نسبت به این پدیده شوم آگاه کنیم.

لازم به ذکر است سلسله نشست های گفتمان سازی اقتصاد اسلامی و مقابله با ربا هر هفته با حضور اساتید و صاحب نظران در محل بنیاد علوم انسانی اسلامی آیت الله حائری برگزار می شود.

انتهای پیام/

نظر شما

captcha